Produkt dodany poprawnie do Twojego koszyka

ilość 2
waga 250g
Cena 15zl
Nie masz konta?
Suszone owoce, orzechy i kasze
Hurt & Detal

Darmowa dostawa od 250 zł

13 ciekawych faktów, które świadczą o wyjątkowości daktyl

Post thumbnail

13 ciekawych faktów, które świadczą o wyjątkowości daktyl

 1. Daktyle są niesamowicie odżywczym produktem. Zawierają one składniki odżywcze, witaminy i minerały, które pozwalają jeść tylko je przez długi czas i być w świetnej formie
 2. Dzięki wysokiej zawartości glukozy daktyle pobudzają aktywność mózgu, pomagając w koncentracji i znacznie szybszym wykonywaniu zadań.
 3. Suszone daktyle są mistrzami wśród suszonych owoców w zawartości polifenoli, które zapewniają organizmowi ochronę antyoksydacyjną. A dzięki witaminom C i E, które również wchodzą w ich skład, wzmocnione jest działanie antyoksydacyjne.

 4. Pomimo oczywistych korzyści dla organizmu, daktyle są przeciwwskazane dla osób cierpiących na cukrzycę, ponieważ mają wysoki indeks glikemiczny. Финиккк.jpg

 5. Już kilka daktyli wypełni 27% dziennej wartości potasu, 15% magnezu i 12% witaminy B6. Koniecznie włącz je do swojej diety, jeśli jesteś podatny na ciągły stres lub odczuwasz chroniczne zmęczenie. 
 6. Daktyle mogą być świetną alternatywą dla różnych słodyczy, ale pamiętaj, że jeden owoc zawiera średnio 23 kilokalorie, więc nie nadużywaj ich, zwłaszcza jeśli starasz się ograniczyć dzienne spożycie kalorii. 
 7. Jeśli przeszedłeś poważną chorobę lub operację, pomóż swojemu organizmowi szybciej wrócić do zdrowia, regularnie jedząc daktyle, które są uważane za doskonały tonik i środek tonizujący.
 8. Daktyle są jednym z najbardziej przydatnych suszonych owoców, które wzmacniają serce. Wskazane są również dla osób cierpiących na nadciśnienie tętnicze. Regularne spożywanie daktyli pomoże kontrolować ciśnienie krwi i poczuć się lepiej.        finiki-korolevskie-quot-dzhambo-quot-izrail1.jpg    
 9. W walce z przeziębieniami i infekcjami daktyle będą po prostu niezastąpionymi pomocnikami. Mają przecież zdolność do usuwania plwociny i łagodzenia nawet bardzo silnego kaszlu.
 10. Osoby cierpiące na choroby nerek powinny zwrócić szczególną uwagę na daktyle, ponieważ pomagają one usunąć z organizmu nadmiar płynów, które powodują obrzęki.
 11. Już jeden daktyl i szklanka mleka mogą zapewnić minimalne zapotrzebowanie człowieka na wszystkie niezbędne aminokwasy, więc jeśli zdecydujesz się jeść mniej mięsa, oto świetna alternatywa.
 12. Istnieje również ciekawa hipoteza, według której daktyle nie są zalecane dla osób mieszkających w regionach, gdzie palmy daktylowe nie rosną. Nie ma jednak naukowych dowodów na ten fakt.
 13. Uważa się, że to właśnie palmy daktylowe ludzie zaczęli uprawiać jako pierwsi, hodując je na własną rękę w celu uzyskania pożywnych i smacznych owoców. Można powiedzieć, że ta roślina była u początków cywilizacji.

Przypomnijmy, że daktyle mają wyjątkowe właściwości lecznicze i korzystnie wpływają na zdrowie i stan emocjonalny. Dla dobrego zdrowia i samopoczucia lekarze zalecają spożywanie 10 owoców dziennie.