Produkt dodany poprawnie do Twojego koszyka

ilość 2
waga 250g
Cena 15zl
Nie masz konta?
Suszone owoce, orzechy i kasze
Hurt & Detal

Darmowa dostawa od 250 zł

Suszone owoce to niesamowita skarbnica składników odżywczych dla naszego organizmu!

Post thumbnail

Suszone owoce to niesamowita skarbnica składników odżywczych dla naszego organizmu!


Suszone owoce są świetnym zamiennikiem słodyczy, a do tego są bardzo zdrowe. Powiemy Państwu, jak suszone owoce pomagają Twojemu organizmowi w różnych sytuacjach!

shutterstock_108735182-600x398.jpg

Suszone owoce to zdrowy i smaczny dodatek, którego nie należy pomijać w swojej diecie. Pomimo tego, że woda wyparowała w procesie odwodnienia, zawierają one dużo minerałów i białka, które są idealne, aby rozpocząć dzień pełen energii.
Jak można się oprzeć takim pysznościom? Suszone owoce to świetna propozycja na śniadanie i idealny sprzymierzeniec dla zdrowia, ale i one powinny być spożywane z umiarem.

Czy suszone owoce przyczynią się do wzrostu wagi?

123.jpg
To zapewne pierwsze pytanie, które przychodzi do Państwa głowy. Dlaczego wiele osób nie jada suszonych owoców? Ponieważ uważa, że zawierają one dużo cukru.

Chociaż zawartość cukru w suszonych owocach jest wyższa niż w świeżych (Na przykład rodzynki), podczas odwadniania uzyskuje się znacznie większą koncentrację składników odżywczych, w szczególności witamin i minerałów. Dlatego takie pożyteczne źródło witamin zdecydowanie warto zjeść.

Aby lepiej zrozumieć korzyści płynące z suszonych owoców, zwróć uwagę na fakty wymienione poniżej.
969ab_89a5.jpg

Suszone owoce zawierają wiele składników odżywczych i dostarczają cztery razy więcej energii niż świeże produkty.
Suszone owoce są o wiele łatwiejsze do strawienia, a co więcej, są bardzo odżywcze. To znaczy, że będziesz musiał jeść znacznie mniej, aby czuć się pełnym.
Wiele osób dodaje do swojej diety suszone owoce: sprzyjają one dobremu trawieniu. Tylko 100 gramów dziennie może nasycić, dodać energii i pomóc nie podjadać między posiłkami.
Sekretem maksymalizacji korzyści z suszonych owoców jest spożywanie ich w odpowiedniej ilości (100 gramów dziennie). Dzięki temu dostarczysz niezbędnych składników odżywczych dla swojego ciała i kości, a także zwalczysz chroniczne zmęczenie.

Zdrowym dodatkiem do diety są suszone owoce, takie jak śliwki, daktyle, morele czy jagody. Wszystkie są bardzo smaczne! Ponadto jest to świetny dodatek do śniadania, który można łączyć z różnymi przepisami lub daniami mięsnymi.

Czy jesteś gotowy, aby poznać wszystkie przydatne właściwości suszonych owoców?
ррр.jpg

Suszone owoce są naturalnym źródłem żelaza, wapnia, magnezu i cynku. Jest skarbnicą składników odżywczych dla kości, które pomagają w walce z osteoporozą.
Dzięki dużej zawartości witamin E i C oraz antyoksydantów zapobiegają rozwojowi niektórych chorób zwyrodnieniowych.
Poprawiają trawienie, dbają o jelita i zapobiegają gromadzeniu się w organizmie toksyn i innych szkodliwych związków.
Suszone owoce są naturalnym źródłem potasu i witamin z grupy B complex, które również doskonale dbają o kości.
Nie zawierają sodu i są bogate w pierwiastki śladowe, co pomaga obniżyć ciśnienie krwi.
Suszone owoce zawierają wiele zdrowych tłuszczów, takich jak Omega-3 i Omega-6.
Są idealne do zwalczania niepokoju i zmniejszania apetytu.
Ze względu na wysoki poziom składników odżywczych w suszonych owocach, wielu sportowców często dodaje je do swojej diety, aby wzbogacić energię i poprawić wyniki.
Suszone owoce są powszechnie uważane za pełne "energii i pozytywnej witalności", co jest idealnym rozwiązaniem dla osób odczuwających większe niż dotychczas zmęczenie i przygnębienie.